Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

ACO - ģimenes uzņēmums

1780. gads burinieka kapteinis Osts Frīdrihs Ahlmans nolēma atvadīties no jūras un sākt savu biznesu. Drīz kļuva skaidrs, ka tas bija gudrs gājiens: viņa dēli un mazbērni kļuva par baņķieriem un liela tirdzniecības uzņēmuma, kas nodarbojas ar metāla izstrādājumu tirdzniecību Skandināvijas reģionā, īpašniekiem. Ahlmann ģimenes komerciālā darbība sākās dzelzs lietuvē, kas 1827. gadā nodibināta Biudelsdorfā. Šī dzelzs lietuve ir pirmā rūpniecības iekārta Šlēsvigā-Holšteinā.

1931. gadā pēc pēkšņas vīra nāves uzņēmumu pārņēma Kate Ahlmann (1890–1963). Neskatoties uz izaicinājumiem, viņa paplašina uzņēmumu un kļūst par vienu no slavenākajiem sava laika uzņēmējiām. Starp visiem viņas sasniegumiem var minēt faktu, ka Keita Ahlmane bija viena no Vācijas Biznesa asociācijas dibinātājām un tās pirmā prezidente.

1946. gads Džozefs-Severins Ahlmans (1924-2006) dibina savu jauno uzņēmumu ACO. Jūlija un Keitas Ahlmanes jaunākais dēls sāk izgatavot betona konstrukcijas un logus. Pirmās ūdens savākšanas notekas tika ielietas 1960. – 1969. Un 1970. – 1979. Tika uzsākta polimērbetona notekkanālu ražošana ACO Drain®. Turklāt, kopš 1970. gada ACO paplašinās un sāk dibināt uzņēmumus ārpus Vācijas. Astoņdesmito gadu sākumā Džozefs-Severins Ahlmans pakāpeniski nodeva biznesu savam brāļadēlam Hansam-Jūlam Ahlmanam, kura vadībā ACO ievērojami pieauga.

ACO ģimenes biznesam pievienojas jauna paaudze: ACO grupas tagadni un nākotni pārstāv Hans-Julius Ahlmann un viņa dēls Iver Ahlmann, kurš 2012. gadā. pievienojās ACO valdei kā vadošais partneris. Iver Ahlman uzņemas atbildību par biznesu un veicina ACO identitātes attīstību.