Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt

ACO oktobra ziņas 2018

2018. ACO Nordic OKTOBRA ziņas

Oktobris

Labdien!
MĒNEŠA TĒMA! HIGIĒNA PIRMKĀRT!

Pēc nesenās pasaulē lielākās listeriozes baktēriju izplatīšanās Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Anglijā, Austrijā un Ungārijā, kurā cieta 50 cilvēki un 9 nomira, Eiropā  uzsvērta vajadzība optimizēt higiēnas apstākļus Eiropas pārtikas un dzērienu ražotnēs, lai samazinātu līdzīgu epidēmiju risku nākotnē. 
Tā kā testos pierādīts, ka 70% listērijas baktērijas nāk no grīdas drenāžas, piedāvājam ieskatu ACO rakstā, kurš pilnā garumā lasāms šā mēneša žurnālā "Būvinženieris". 

8cfbfd 41-c 571-4fce -a 628-b 16e 12a 79538

Nils Idžons, ACO Nordic projektu vadītājs

Gan starptautiska līmeņa dzērienu ražotāji, gan maltīšu sagatavotāji pārtikas veikalos bieži vien aizmirst par ļoti svarīgu jomu, kurai ir būtiska nozīme ražošanas higiēnā, proti, drenāžu. Daudzi neatkarīgi pētījumi liecina, ka drenāžā ir iespējama būtiska baktēriju skaita klātbūtne. 70% pozitīvo listeriozes izraisītāja testu nāk no drenāžas, tāpēc ir kritiski svarīgi, lai drenāžas sistēma būtu izveidota tā, ka baktēriju vairošanās iespējas samazinātu līdz minimumam.
Baktēriju attīstībai ir nepieciešams ūdens, tāpēc drenāžas sistēmā vai uz rūpnīcas grīdas esošais ūdens rada potenciālo pārtikas piesārņojuma risku. Baktērijas spēj pārvietoties pa drenāžas sistēmu, piesārņojot dažādas pārtikas ražošanas rūpnīcas zonas. Šā iemesla dēļ jebkuram pārtikas un dzērienu ražotājam par prioritāti ir jāizvirza higiēniskas drenāžas izveide, lai novērstu baktēriju epidēmijas. (...)


Galvenās dizaina funkcijas
Drenāžas izstrādei ir vairākas būtiskas dizaina nianses, ko par kritiskām uzskata gan EHEDG, gan citi pētnieki. Piemēram, ir svarīgi nodrošināt, lai kanāli/gūlijas būtu pilnībā nosusināmi ar viena grāda slīpumu, lai tajos nekrātos ūdens, neveidotos smakas, nevairotos baktērijas un nerastos citi potenciālie ķīmiskie draudi.
Drenāžas caurules korpusam jābūt dziļam, ar gludām kontūrām, bez nelīdzenām vietām, kur var augt baktērijas, ar pilnīgi gludu nerūsējošā tērauda virsmu un nepārtrauktām metinājuma šuvēm, kā arī noapaļotiem stūriem ar minimālo rādiusu 3 mm.
Optimālai higiēnas veiktspējai restēm jābūt neslīdošām, bez asiem stūriem, tās ir pilnībā izlietas vai metinātas, bet katra savienojuma vieta ir noapaļota, lai tīrīšanas procesu padarītu maksimāli vienkāršu un drošu bez vajadzības izmantot neatbilstīgo augstspiediena mazgāšanu. (...)

VAIRĀK PAR HIGIĒNISKIEM RISINĀJUMIEM JAUTĀ MUMS 

 

ACO AKTUALITĀTE!

New _Vario

 

Jaunums! Dizainiskais ACO Vario ir vairāk kā tikai gaismas šahta. Tas ir elegants risinājums, kas vienlaikus nodrošina papildus gaismu pagrabstāvā esošajās telpās un reizē ir dizaina elements terasēs, vai citā vietā pie ēkas fasādes. 
Moduļu konstrukcija nodrošina daudzas elastīgas dizaina iespējas. Harmoniskam kopējam iespaidam, pat individuālu grīdas segumu var ieintegrēt gaismas šahtas pārsega korpusā.
Izmantojot gaišas un neslīdošas stikla virsmas, kā arī augstas kvalitātes nerūsējošā tērauda režģi, tiek nodrošināts moderns, mūsdienīgs izskats.
Vairāk uzzināsies, noskatoties video.

ACO PROJEKTOS!

Gaismas Šahtas

Septembra jaunumos stāstījām par ACO gaismas šahtām Tallinas 86 Apartments Rīgas centra ēkā. Darbi ir pabeigti, un nu varam parādīt, cik labi izskatās cokolstāva logi ar ACO gaismas šahtām. Kā arī iepazīstināt ar pasūtītāja viedokli: “Daudzdzīvokļu nama, Tallinas 86, rekonstrukcijas ietvaros pagrabstāva logiem tika izvēlētas ACO gaismas šahtas, jo pagrabstāvā atradīsies birojs un komerctelpas, tāpēc ir nepieciešama papildus gaisma un labāka gaisa piekļuve pagrabstāva telpām. ACO gaismas šahtas izvēlējāmies, jo tās ir ātrākais un ērtākais risinājums šāda veida projektam. Uzstādījām divu veidu gaismas šahtas – ar pagarinājumiem un puslogā. No būvdarbu veicējiem saņēmu labas atsauksmes par ACO gaismas šahtu ērto uzstādīšanu un iebūvi."

SIA “Rīgas 51”
Projektu vadītājs
Arjans Gūtmanis

 ACO GAISMAS ŠAHTAS