Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt

ACO oktobra ziņas 2017

 Mēneša tēma! Lietus novadīšanas risinājumi ne tikai funkcionāli, bet arī estētiski

 

Dizains -menesa -zinam

Sveicināti!
Kad rīti un vakari kļūst arvien tumšāki un dienas pelēkākas, intuitīvi meklējam un tveram pēc skaistā sev apkārt. Tāpēc šoreiz mēneša ziņās par lietus ūdens novadīšanas kanālu estētisko pusi.

Kā zināms, sakārtota lietus ūdens apsaimniekošana ietver ūdens savākšanu, aizvadīšanu, attīrīšanu un novadīšanu vai infiltrāciju. Ja kāds no šiem ķēdes posmiem trūkst, lietus vai kanalizācijas ūdens spēj radīt ne mazums problēmu. Vēl pirms pāris gadiem valdīja uzskats, ka ūdens novadīšanas sistēmas ir garlaicīgas, vienveidīgas un spēj sabojāt kopējo arhitektoniku, kādā pilsētai nozīmīgā objektā un, tāpēc labāk izvēlēties, tālākajā stūrī iebūvēt, punktveida gūliju, vai varbūt iztikt vispār bez lietus novadīšanas sistēmas. Šobrīd jau vērojama tendence urbānajā vidē izvēlēties estētisku un arhitektonikai pieskaņotu lietus ūdens novadīšanas risinājumu. Arhitekti, ainavu arhitekti savos projektos lietus ūdens novadīšanas risinājumus iekļauj kā akcentus, piemēram, ēku fasādēm un ūdens novadīšanas risinājumiem, izvēloties vienotu rakstu motīvu, pieskaņo tos apkārtējai videi, tā apkārtni padarot vēl interesantāku un pievilcīgāku.

Ņemot vērā ūdens novadīšanas nepieciešamību un vēlmi radīt neaizmirstamus projektus, lietus ūdens savākšanas risinājumu ražotāji sāka pilnveidot savas sistēmas, ļaujot piepildīt radošo prātu sapņus. Ja punktveida sistēmas ir ierobežotas savā estētiskumā, tad līnijveida sistēmas ir spērušas daudz drošāku soli šajā jomā, piedāvājot gan diskrētas, funkcionālas sistēmas, kas ļauj būt pašā centrā, bet tajā pat laikā neesot uzkrītošas, tā arī spilgtas un akcentējošas sistēmas kas funkcionalitāti atstāj otrā plānā vai izslēdz to vispār, kalpojot par akcentu kopējā arhitektonikā. Tā, piemēram, čuguna spēja rūsēt ir pasniegta kā efekts, kuru, protams, ne visiem ir viegli pieņemt, bet prasmīgi izvēloties restes raksta risinājumu,  ieintegrējot kopējā vidē, tiek panākts vēlamais rezultāts. Tāpat arī jebkurš cits materiāls var tikt pārveidots mākslā, tieši to arī ražotāji, sadarbībā ar arhitektiem un pasūtītājiem var realizēt. Režģu risinājumi var tikt papildināti arī ar izgaismojošiem akcentiem dažādās variācijās, kas izcels apkārtni tumšajā diennakts laikā.

Lietus ūdens novadīšanas risinājumi var iekļauties kopējā arhitektonikā, gan pasargājot apkārtējo teritoriju no lietus ūdens, gan izceļot, kādu tajā esošu arhitektūras objektu, elementu, tā radot individuālu, neatkārtojamu vidi savā pilsētā, kurā atpūsties pilsētas iedzīvotājiem un, kuru ar lepnumu rādīt viesiem.

VAIRĀK PAR ACO DIZAINA RISINĀJUMIEM LIETUS ŪDENS SAVĀKŠANĀ

 

ACO AKTUALITĀTE!

Dusaskanals

Kādā no iepriekšējiem ACO mēneša jaunumiem rakstījām par ACO drain sistēmu konfiguratoru http://www.draindesign.de, kurā iespējams izvēlēties sev piemērotāko lietus ūdens savākšanas kanālu  režģu dizainu, materiālu; seguma meteriālu  u.c., lai uzmodelētu kā sistēma izskatās konkrētā situācijā. Šoreiz vēlamies iepazīstināt ar Francijas kolēģu veikumu - dušas kanālu konfiguratoru - http://www.aco.fr/configshowerdrain.

VAIRĀK PAR ACO DUŠAS KANĀLIEM

 

ACO PROJEKTOS!

20170928_151240

Šogad profesionālās sporta kompleksu sistēmas - ACO SPORT, stadionu saimei pievienojušies Cēsu, Jaunmārupes, Rojas, Baldones, Ogres un Piltenes stadioni. 
ACO SPORT ir lietus ūdens novadīšanas sistēma sporta un atpūtas kompleksiem, kas nodrošina, lai kompleksi būtu labā stāvoklī visa gada garumā. Drenāžas sistēma ir izgatavota no polimērbetona – no materiāla, kam raksturīga liela izturība un stabilitāte, tādējādi tiek garantēts ilgs kalpošanas laiks.
ACO SPORT sistēmā ietilpst ūdens novadīšanas sistēma, būvelementi un plašs piederumu klāsts.

Ar ACO SPORT sistēmu jau lepojas  Bauskas, Jelgavas, Tukuma, Salacgrīvas, Liepājas, Gulbenes, Lapmežciema u.c. stadioni.

*Foto: Cēsu stadions, ACO Sport instalācijas procesā, 2017.

VAIRĀK PAR ACO SPORT SISTĒMU