Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt

ACO janvāra ziņas 2017

2017. ACO Noridc JANVĀRA ziņas

MĒNEŠA TĒMA! Polimērbetons – pareizais materiāls lietus ūdens novadīšanas risinājumiem

Menesa Tema

Sveicināti!
Mainīgie vides apstākļi un pieaugošā satiksmes slodze pieprasa atbildīgāku ūdens resursu izmantošanu, kā arī efektīvākus ūdens savākšanas risinājumus ar dubultu mērķi – ne tikai pasargāt cilvēku no ūdens, bet arī aizsargāt pašu ūdeni. Tāpēc šoreiz  mēneša tēmā vēlamies pievērst uzmanību polimērbetonam.

Vien aptuveni 40 gadus sens, polimērbetons pieder pie jaunās paaudzes būvmateriāliem, kurš nu jau iemantojis gana lielu popularitāti un tiek plaši izmantots. Salīdzinājumā ar cementbetonu vai stikla šķiedras betonu, polimērbetona lieces stiprība ir daudz augstākā – ar mazāku blīvumu un vieglāku svaru. Vēl vairāk, polimērbetonam piemīt augsta ķīmiskā izturība un tas ir absolūti ūdens necaurlaidīgs. Pateicoties šīm īpašībām aiz vien vairāk celtniecības elementu tiek ražoti no polimērbetona. Pateicoties polimērbetona ilgajam lietderīgās izmantošanas laikam un iespējai to atkārtoti pārstrādāt, tas ir ilgtspējīgs un dabai draudzīgs risinājums.

Ir virkne īpašību, kas mudina izvēlēties lietus ūdens novadīšanas risinājumus no polimērbetona. Pateicoties polimērbetona sastāvā esošiem poliestēra sveķiem, tam nepiemīt materiāla porainība, tas savukārt uzlabo ūdens novadīšanas ātrumu. Materiālam piemīt necaurlaidības īpašība, kas kopumā nodrošina ķīmisko noturību. Pateicoties tam, tas var tikt izmantots vietās, kur ir paredzami agresīvi šķīdumi kā skābes un sārmi.
Polimērbetons ir noturīgs pret visa veida laika apstākļiem. Tas var tik uzstādīts kā aukstos un mitros, tā arī karstos un sausos reģionos. Polimērbetons  ir UV noturīgs un tas nekorodē. Polimērbetons saglabā stabilitāti gaisa temperatūru diapazonā no – 40 C līdz + 100 C, kā arī ir noturīgs pret ķīmisko vielu iedarbību pat bez īpaša pārklājuma.

Šīs īpašības kombinācijā ar vieglo svaru padara polimērbetonu par ideālu materiālu lielākā gadījumā projektu. Vieglais svars ļauj samazināt transporta un uzstādīšanas izmaksas, minimizējot uzstādīšanas laiku un cilvēk resursus. Ja nepieciešams veikt risinājumu pielāgošanu, ir pieļaujama materiāla slīpēšana, apstrādāšana ar urbjmašīnu vai kalti, kā arī nepieciešamības gadījumā, zāģēt to.

Inovācijas un nepārtraukti uzlabojumi lietus ūdens novadīšanas risinājumu jomā ir izaugsmes un ilgtspējīgas attīstības pamats un polimērbetons viennozīmīgi ir materiāls, kurš spēj izpildīt aizvien pieaugošās industrijas nākotnes prasības.

VAIRĀK PAR ACO RISINĀJUMIEM NO POLIMĒRBETONA

 

ACO AKTUALITĀTE!

Izstade

 

No 16. līdz 21. janvārim ACO piedalīsies lielākajā pasaules arhitektūras un būvniecības materiālu un sistēmu izstādē "BAU 2017", kas norisināsies Minhenē, Vācijā. Izstāde norisinās reizi divos gados, kur 17 izstāžu zālēs, ar kopējo platību - 180,000 kv.m. tiekas lielākie, nozari pārstāvošie uzņēmumi, lai iepazīstinātu ar inovācijām un jaunākajiem risinājumiem.  
ACO izstādē prezentēs jaunākos risinājums lietus ūdens savākšanā un novadīšanā. 

 

ACO PROJEKTOS!

Kanals

 

Pagājušā gada nogalē, rekonstrukcijas darbu ietvaros, SIA "Orkla Confectionery and Snacks Latvia" saldumu ražotnē "Staburadze", kā labākie no grīdas drenāžas risinājumiem tika izvēlēti ACO nerūsējošā tērauda kanāli. Kā komentē ģenerālbūvnieka SIA "Cander Būve" valdes loceklis Nilss Želubovskis, tad "par labu ACO tika izlemts, iepazīstoties ar piedāvāto risinājumu specifikāciju. Liela loma bija kanālu materiāla kvalitātei, tam, ka tie atbilst higiēnas un vieglas tīrīšanas standartiem. Arī no pasūtītāja esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes par kanālu veiktspēju un vieglo tīrīšanu".

VAIRĀK PAR ACO NERŪSĒJOŠĀ TĒRAUDA RISINĀJUMIEM