Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt

ACO augusta ziņas 2017

2017. gada ACO Nordic augusta ziņas

Mēneša tēma!  Progress lietus ūdens savākšanā - ACO Qmax infiltrācijas un akumulācijas sistēma

Qmax _1

Pēdējās desmitgadēs daudz tiek runāts par klimata pārmaiņām: mūžīgo ledāju kušanu, gaisa temperatūras paaugstināšanos un siltumnīcas efektu, kas neapšaubāmi atstāj ietekmi arī uz lietus raksturu. Ir novērots, ka pēdējos gados lietus intensitāte palielinās, tas ir, īsā laika posmā nolīst liels daudzums nokrišņu. Šāds lietus padara ielas faktiski neizbraucamas, kas savukārt rada nepieciešamību pēc jaudīgākiem lietus ūdens novadīšanas risinājumiem.

Eiropas ražotāji jau vairāk nekā desmit gadu strādā pie efektīvāku lietus ūdens apsaimniekošanas sistēmu izstrādes, veidojot jaudīgas kanālu sistēmas un risinājumus, kas spēj akumulēt lielas lietavas, nodrošinot iespējami ātru ūdens novadīšanu no virszemes. Viena no šādu līnijveida ūdens savākšanas sistēmu būtiskākajām īpašībām ir spēja vienlaikus būt ūdens savākšanas, akumulēšanas un novadīšanas sistēmai. Raksturīgākā no šāda veida sistēmu iezīmēm ir ūdens hidrauliskajām īpašībām piemērota forma, kas ļauj ātrāk novadīt gan lielus nokrišņus, gan arī nelielus ūdens daudzumus.

Galvenais uzdevums – maksimāli ātra lietus ūdens savākšana
Neapšaubāmi, viena no valstīm, kur lietus ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, ir Lielbritānija, ik gadu Lielbritānijā nolīdz aptuveni 885mm lietus (salīdzinājuma Latvijā nolīdz 665mm lietus), un, iespējams, tieši tāpēc Lielbritānija ir viena no pirmajām valstīm, kur sāka ražot un attīstīt šāda veida kolektorus. Tie pēc formas atgādina olu, jo no ūdens hidraulikas īpašībām raugoties, tieši šādas formas sistēmas spēj vienlīdz veiksmīgi novadīt kā nelielus, tā arī liela apjoma lietus ūdeņus, tajā pašā laikā, pateicoties sašaurinātajai kolektora lejas daļai, pat pie maziem ūdens daudzumiem, ūdens plūsma ir salīdzinoši lielāka, nodrošinot sistēmas pašattīrīšanos.  Pirmie kolektori tika izgatavoti no betona, bet vēlāk, attīstot ideju par ūdens novadīšanas apvienošanu ar ūdens savākšanu, šāda tipa sistēmas sāka ražot no polietilēna jeb MDPE (Medium Denisity Poliethilen). Viens no iemesliem materiāla maiņai bija laika un finanšu līdzekļu ekonomija, jo sistēmas no MDPE ir vieglāk un ātrāk uzstādāmas. Šādas sistēmas kapacitāte ļauj savākt līdz pat 439 litriem lietus ūdens uz vienu tekošo metru, tādējādi 50 metru šādas līnijas spēj novadīt ūdeni no vairāk nekā 30 000 m2, ja nokrišņi sasniedz 150 mm stundā. Sistēma ir piemērota tādās sensitīvās zonās kā autostāvvietas, industriālo parku teritorijas, automaģistrāles, ostas un lidostas, kur ātra ūdens savākšana ir ļoti būtiska. Tomēr lielā ūdens savākšanas kapacitāte ir tikai viens faktors, kas izceļ sistēmu uz pārējo līnijveida risinājumu fona. Spraišļveida sistēmai nav režģu klasiskajā izpratnē, līdz ar to sistēma ir diskrēta, samazinās režģu zagšana un palielinās drošība. Atkarībā no atrašanās vietas un nepieciešamās hidrauliskās kapacitātes sistēmai ir dažādi izmēri
un spraišļa materiālu izvēle, tā ir arī pielāgojama jebkuram segumam, estētiskajām un dizaina prasībām.
Lai arī līdz šim šādas sistēmas Latvijā ir izmantotas ūdens savākšanai no lielām teritorijām,  tomēr to daudzpusība ļauj tās tik pat sekmīgi izmantot salīdzinoši nelielās teritorijās, ļaujot aizstāt punktveida sistēmas ar neskaitāmiem kritumiem uz tām, un kanalizācijas cauruļu tīklojumu ar vienu pašu līniju un diviem kritumiem.

                                                   VAIRĀK PAR ACO QMAX

ACO AKTUALITĀTE!

Xtrapoint

ACO produkti un risinājumi turpina saņemt ne tikai atzinību no klientiem un industrijas profesionāļiem, bet arī nozares balvas. Šoreiz jaunā ACO Selft XtraPoint gūlija ieguvusi pasaules arhitektūras Iconic Award 2017 balvu kategorijā Produkts. 
Jaunais gūlijas korpuss un režģis uzlabo ūdens savākšanas veiktspēju un sniedz jaunas dizaina iespējas. 
XtraPoint gūlija ar gružu sietu (tilpums 1,1 litrs), paredzēta slodzes klasei B125. Gūlijas izvads - vertikāls, DN 100, izmērs - 250 x 250 x 205 mm.  XtraPoint piemērots lietus ūdens savākšanai no pagalmiem, piebraucamajiem ceļiem un lielākām sabiedriskām un komerciālām teritorijām ar asfalta vai bruģa segumu.

VAIRĀK PAR SELF XTRAPOINT JAUTĀ MUMS

ACO PROJEKTOS!

Monoblock

"DSV Global Transport and Logistics" noliktavu kompleksa teritorijā Rīgā uzstādīti 115 m ACO Monoblock RD 100 V līnijveida ūdens savākšanas kanāli, slodzes klasei F900.

VAIRĀK PAR ACO MONOBLOCK