Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt
Iedvesma

Zaļais Plosts (Green float)

Botāniskā pilsēta X
1000 m augsta X
Puķe X

Japāņu Shizimu Corporation ir nācis klajā ar ideju par peldošu salu arhipelāgu, kur 40 000 cilvēku var dzīvot harmonijā ar dabu.

Mūsdienu dzīve pilsētās ir balstīta uz ekonomisko attīstību. Laimes faktors būtu jāmēra neatkarīgi no fiziskajiem un materiālajiem standartiem. Savukārt "botāniskās pilsētas" pamatvērtība ir mūsu kontakts ar dabu veselīgas dzīves nodrošināšanai harmonijā ar ekosistēmu.

Konstrukcija

Koncepta kodols ir konstrukcija, kas peld pa jūru kā ūdensroze. Klusais okeāns ir bagāts ar saules gaismu, un tajā ir minimāls taifūnu izcelšanās risks, tāpēc tur var būt piemērota atrašanās vieta.

"Zieds" ir kompakta, energoefektīva pilsēta, kas sniedzas debesīs, ar 3 km pamata diametru. Tā ir aptuveni 1 000 m augsta, un gaisa temperatūra visu gadu ir 26-28 °C. Šeit var dzīvot apmçram 130 000 cilvēku, ūdens un dabas ieskauti. Pludmales un lagūnas ir pilnas ar gliemjiem, un tuvumā ir arī zivis. Torņu celtnēs var atrast vietu jauniem rūpniecības veidiem, kas apvieno dabu un tehnoloģiju. Šeit ir arī vieta augkopībai.  

Drawings 460

Pilsēta ir tehniski pielāgota dabas nosacījumiem. Atsakoties no mehānisko transportlīdzekļu satiksmes, samazinot enerģijas patēriņu un izmantojot enerģijas atjaunošanas veidus kopā ar apkārtējo oglekļa dioksīdu absorbējošo ūdeni, var sasniegt pozitīvu CO2 līdzsvaru.  Pārtikas ražošana notiek 100 % uz salas, un visi atkritumi tiek izmantoti enerģijas ražošanā. 

Vīzija

Kopš tās dibināšanas pirms 200 gadiem Shimizy Corporation darbības pamatā ir principi saskaņā ar "Rongo to Soroban" (The Analects and the Abacus), kur tiek panākts līdzsvars starp Konfūcija ētisko humānismu un ekonomikas teorijām, kas pārstāv Abacus simbolu. Īsāk sakot, mūsdienu uzņēmums, tāpat kā tā priekšteči, tiecas palīdzēt sabiedrībai ētiski noderīgā veidā.     

GreenF 460