Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt
Iedvesma

Turbīnu Pilsēta (Turbine City)

Apdzīvojamās turbīnas X
8 MW turbīna X
OnOffice, Porto X

Lai gan mūsdienās Norvēģija ir pašpietiekama enerģijas ieguvē no hidroelektrostacijām, nepieciešams padomāt par alternatīvām enerģijas formām. Globālās klimata pārmaiņas var izraisīt riskus enerģijas ražošanā, kad spēcīgo straumju dēļ tiktu slēgti dambji, lai izvairītos no plūdiem.

Norvēģijā ir izcili vēja enerģijas izmantošanas nosacījumi. Šīs valsts piekraste ir visgarākā un vējainākā Eiropā, un vēja enerģijas izmantošanas iespējas ir gandrīz neierobežotas.

Pateicoties naftas ieguves industrijai un naftas platformu attīstībai, ir iegūtas būtiskas tehniskās zināšanas par apstākļiem atklātā jūrā, kā arī ir pieejami ievērojami kapitālieguldījumi. Šādos apstākļos ir ieteicams apvienot ūdens enerģiju ar vēja enerģiju.

Tomēr, daudzi norvēģi ir skeptiski pret šādu enerģijas ieguves veidu, un tas rada nepieciešamību tuvāk izpētīt šīs iespējas. Arhitektu birojs "onOffice" no Portu, Portugālē, strādā pie tā un ir idejas par "Turbine City" autors.

Inspiration_underside_06.jpg

Ideja

"Turbine City" ir apdzīvota vieta ar vairākām turbīnām vēja ģeneratoru parkā, kas atrodas atklātā jūrā un kur ir viesnīcas, muzeji un SPA centri. Tikai viena no šīm lielajām turbīnām spēj saražot 8 MW enerģijas. Lai nodrošinātu visu kompleksu ar enerģiju, nepieciešams tikai 1 MW enerģijas.

"Turbine City" mērķis ir mazināt aizspriedumus par vēja ģeneratoriem jūras krastā un radīt apdzīvotību ap tiem. "Turbine City" ir atraktīvs dizains, un tūristi, ārzonas darbinieki un kruīza kuģu pasažieri var izbaudīt vēja enerģiju no tuva attāluma.

"onOffice" uzskata, ka "Norvēģijas piekraste var gūt labumu no ekonomiskā virzītājspēka inovācijām un radošuma. Piekrastes kopienas paliks neskartas, taču pie horizonta būs manāms "Turbine City." Iespējamā atrašanās vieta varētu būt pie Stavangeres, kas ir Norvēģijas visblīvāk apbūvētā pilsēta, t.i., 60,55 %." 

Ja "Turbine City" tiktu izvietots ārpus Stavangeres piekrastes, tas varētu kļūt par jauno pilsētas arhitektūras pieminekli - līdzīgi kā Eifeļa tornis Parīzē, kas sākotnēji arī bija sapņu projekts. 

Inspiration_underside_14.jpg

Vīzijas

"onOffice" no Portu ir arhitektu birojs, kas darbojās no 2008. līdz 2010. gadam. Četri akcionāri bija: Joao Vieira Costa un Ricardo Guedes (Portugāle), Leon Rost (Japāna/ASV), kā arī Francesco Moncada (Itālija).

"onOffice" ideja nebija izstrādāt konkrētus celtniecības projektus. "Drīzāk mēs saprotam arhitektūru kā asi, kas savieno mēbeļu un industriālo dizainu ar pilsētas aktivitātēm un globālo pieeju," viņi skaidro. Savstarpējā sakarībā starp ekonomiskajām, sociālajām un vides pārmaiņām "onOffice" uzlūkoja arhitektūru kā morālu un profesionālu pienākumu.