Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt
Iedvesma

Palisade Līcis (Palisade Bay)

BRUKLINA X
Augšējais Līcis X
DŽERSIJA X

Palisade Bay vīzija Ņujorkā ir apvienot rosīgo lielpilsētu ar gleznaino lagūnu un izveidot klimatiski drošu piekrasti pie blīvi apbūvētajām pilsētām, kas atrodas pie jūras.

Ņujorku un apkārtējās salas, kas atrodas Atlantijas okeāna piekrastē, īpaši apdraud plūdi, kurus izraisa polāro ledāju kušana. Ūdens līmenis ceļas, un jūras ūdens sasilšana palielina risku, ka Atlantijas okeānā var veidoties viesuļvētras. Tas ir tikai laika jautājums, kad ūdens masas sasniegs Ņujorkas krastus.

Globālo klimata pārmaiņu radītās viesuļvētras un ūdens līmeņa celšanās ir apdraudējums daudzām pasaules ostu pilsētām un izaicinājums mūsdienu pilsētu plānotājiem.

Ņemot vērā šo faktu, Latrobe komanda un Amerikāņu arhitektu institūts organizēja semināru, kurā sniedza priekšlikumus par to, kā pilsētas plānošanā izmantot ūdens līmeņa celšanos, vienlaikus bagātinot pilsētas, tā vietā, lai tās tikai aizsargātu no ūdens.

Dizains

Saskaņā ar šiem priekšlikumiem tiek lauzta krasta līnija ap Upper Bay un ir ievērojamas pārmaiņas pilsētu veidojumā.

Palisade bay 460

Plūdu zonas

Gar piekrasti pie Baijonnas un Džērsijas Ņujorkā un pie Redhuka, Sanseta parka un Govanusa kanāla Bruklinā tiks mākslīgi radīti mitrāji , kas līdzinās sākotnējiem dabas veidotajiem. Dambju teritorijas darbojas kā sava veida biofiltri, kas uzņem plūdmaiņu ūdeni un lietusūdeni, kā arī netīrumus, kas atrodas ūdenī. Šī teritorija var kļūt arī par mājvietu dažādiem organismiem un par vietu, kas ir tīkama pilsētas iedzīvotāju skatienam, un viņu "zaļajām plaušām".

Piestātnes un ceļi

Piestātnes un ceļi tiks izbūvēti uz pāļiem jūrā, lai zem tiem brīvi var plūst straume. Konstrukcijas kalpo par aizsargzonu gar piekrasti un var kompensēt dažādus ūdens stāvokļus.

Salas un saliņas

Ņujorku jau ieskauj salas, piemēram, Elisa sala un Liberti sala. Vēl vairāku salu izveide sniegtu iespēju milzīgam ieguldījumam ūdens līmeņa izlīdzināšanā.

Drawings 460

Vīzija

Pēc Ņujorkas Modernās mākslas muzeja un asociētās Laikmetīgās mākslas centra galerijas PS1 uzaicinājuma piecas starpnozaru pētnieku komandas, kuru sastāvā bija arhitekti, inženieri un ainavu arhitekti, astoņu nedēļu garā seminārā ir izstrādājušī priekšlikumus, kas pēc tam tika realizēti.