Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt
Iedvesma

Kruīzu Termināls (Cruise Terminal)

Iekšējā osta X
Peldošā konstrukcija X
Koen Olthuis X

Ideja par kruīza kuģu termināli ir viens no vairākiem revolucionārajiem konceptiem, kuru izstrādājis holandiešu arhitekts un dizainers Koen Olthuis, lai novērstu draudus, ko rada plūdi un plūdmaiņu svārstības.

Terminālis sastāv no peldošas trīsstūrveida konstrukcijas, kas ir pietiekami liela, lai tajā ietilptu trīs pasaules lielākie kruīza kuģi, un kas ir novietota pietiekamā attālumā no sauszemes, lai nodrošinātu nepieciešamo dziļumu lielajiem kuģiem.

Vienkāršais ikonveida veidojums no krasta izskatās pēc elegantas, dabiskas skulptūras. Terminālis ir izstrādāts uzstādīšanai Dubaijā.

Konstrukcija veido iekšējo ostu ar iespaidīgu arku virs ieejas, kur var piestāt taksometru laivas un mazie prāmji, kas kursē uz sauszemi.

Drawings 460

Konstrukcija

Konstrukcijai ir pašnesoša struktūra, kas pēc izskata atgādina kuģi. Pateicoties formai un izmēram, tā ir stabila - arī, ja tiktu novietota atklātā jūrā, kur ir lieli viļņi. Visa konstrukcija ir noenkurota jūras gultnē ar enkura ķēdēm un amortizatoriem. Desmit procentus no plašās jumta virsmas sedz saules baterijas.

Funkcijas

160 000 kvadrātmetru lielais, peldošais kruīza kuģu termināls ietver noteiktu daļu individuālās pasaules - ideāls izejas punkts visiem luksusa kruīza kuģiem. Idejas pamatā ir radīt iespaidīgu ceļojuma piedzīvojumu, kur viesiem tiek piedāvāts viss, sākot ar konferenču telpām, kinoteātriem un veikaliem līdz pat SPA, viesnīcām, restorāniem u.c.

Sapņotājs

Koen Olthuis ir holandiešu arhitektu biroja Waterstudio.NL dibinātājs, un viens no darbības veidiem ir globālo klimata pārmaiņu izraisīto plūdu novēršana, specializējoties peldošo konstrukciju veidošanā.

Viņa vīzija ir visā pasaulē uzcelt pilsētas ar pamatiem ūdenī. "Statiskās pilsētas ir jāpārveido par dinamiskām pilsētām, un tām ir jāgrib pielāgoties klimata pārmaiņām attiecībā uz plūdiem un  plūdmaiņu svārstībām."

"The Westland", kas atrodas netālu no Holandes pilsētas Hāgas, ir pirmā šāda veida pilsēta, kas tiek būvēta viņa vadībā.

Terminâlis 460