Contact
  • Grozs ir tukšs
Lejuplādēt
Iedvesma

Ūdensskrāpis (Waterscraper)

hO2+ scraper X
WATERSCRAPER X
BDA Studio X

HO2 + scraper ir loģisks solis situācijā, kad klimata pārmaiņu rezultātā paaugstināsies ūdens līmenis un samazināsies sauszemes platības. Tā būs dabiska attīstība, kad cilvēki apmetīsies uz dzīvi augstceltnēs jūrās, kas ietilpst t.s. "waterscrapers" grupā un neizmantos, bet gan drīzāk uzlabos un atjaunos dabu. Galējais risinājums būs veselas pilsētas jūrās.

Pretēji augstceltnēm, kas sniedzas augstu debesīs, HO2+ sniedzas dziļi jūrā un ir neatkarīgas apdzīvotas vietas bez prasībām pēc ierastās infrastruktūras un iekārtām.

Tā vienkārši ir autonoma, peldoša vienība ar funkcijām un apdzīvojamo platību pašnodrošinošai eksistencei. Kopā vienības veido peldošu pilsētu, kas, izmantojot viļņus, vēju, straumes, sauli, biomasu u.c., pati ražo sev enerģiju. 

Drawings' 460

Dzīvošanai un strādāšanai ir pietiekami daudz vietas. Pārtika tiek iegūta no lauksaimniecības, kultivējot un audzējot augus ūdenī. Ir vieta arī nelielam mežam. 

Ilgtspējīgas stratēģijas mērķis ir izveidot oāzi, kas patiešām uzlabo vidi - doma, kas tiek pasniegta ar plusa zīmi.

Konstrukcija

"Waterscraper" programmas izveide ir vērsta galvenokārt uz resursu (piem., enerģijas, pārtikas un gaisa), mājokļu, darba, brīvā laika aktivitāšu, atkritumu apsaimniekošanas un apkopes radīšanu.

Dzīvojamās platības atrodas tieši zem ūdens, kur dabiskā gaisma ir vislabākā. Celtnes notur līdzsvaru ar sistēmu, ko veido atsvari un balasta cisternas.

 Waterscraper 460

Sapņotājs

Arhitekts Sarly Adre Sakum ir BDA, Building Design Art Studios, dibinātājs un akcionārs. Šis nosaukums arī apkopo projekta saturu. Starpnozaru pētnieku komanda, ņemot par pamatu arhitektūras, dizaina un mākslas analīzi, ir izpētījusi iespējas un uzdevumus, skatot tos plašā radošā diapazonā, no vienkāršiem līdz sarežģītiem, no idejas līdz realitātei, no veciem modeļiem līdz jaunām idejām.